گیاهان دارویی آرامبخش کودکی را از مرگ نجات داد

در طول سال گیاهان دارویی آرامبخش سبز باقی می ماند، اگرچه می تواند ته مایل به قرمز نیز داشته باشد و ارتفاع آن تا 1.5 متر می رسد.

برگ های گل گاو زبان به صورت گره های کوچک در امتداد ساقه جوانه می زند و در قاعده همان گل های کوچک سفید و/یا زرد جوانه می زنند که به شکل کروی دسته بندی شده اند.

گل گاو زبان کاربردهای دارویی متفاوتی دارد، به طور کلی به عنوان دم کرده برای درمان بیماری های معده مانند عفونت استفاده می شود. همچنین مصرف همیشگی آن به تولید صفرا کمک می کند و از بروز زخم معده جلوگیری می کند.

از طرفی گیاه آغشته به الکل باعث کاهش تب، کاهش تورم و التیام زخم ها می شود.برای کودکان می تواند درمان کمکی خوبی برای اوریون باشد، علاوه بر این که ریشه آن مقوی، ملین و پاک کننده است.به همین ترتیب، گل گاو زبانی برای درمان پوست و تسکین زخم ها، تاول ها و سوختگی ها کاربرد پوستی دارد.

گیاهان

با وجود کاربردهای دارویی مختلف، داک زرد به دلیل وجود هیدروکسی‌تراسن و اگزالتوس سمی محسوب می‌شود . برای برخی افراد این گیاه می تواند باعث درماتیت شود و معمولاً برای برخی از حیوانات سمی است و باعث مسمومیت می شود.
توصیه می شود فقط در صورت توصیه متخصص به سراغ گل گاو زبان بروید، زیرا استفاده نادرست از آن می تواند برای سلامتی بسیار مضر باشد.

از آنجایی که یک نوع چمن است، مراقبت از آن زیاد سخت نیست، بنابراین اگر می خواهید در خانه داشته باشید، به احتمال زیاد بدون توجه زیاد زنده می ماند، البته این به این معنی نیست که باید از آن غافل شوید.

چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که گل گاو زبان مهاجم در نظر گرفته می شود ، بنابراین مراقب تولید مثل آن باشید تا به فضایی که بقیه گیاهان شما در آن قرار دارند حمله نکند و/یا آلوده نشود.
آبیاری: گل گاو زبان رطوبت دائمی را دوست ندارد، بنابراین بهتر است با توجه به شرایط آب و هوایی که در آن یافت می شود، 10 تا 15 روز آبیاری شود. همچنین دقت کنید که زهکشی گلدانتان موثر باشد تا از پوسیدگی جلوگیری کنید.
نور: توصیه می شود در معرض نور غیر مستقیم قرار گیرد، زیرا نور مستقیم خورشید می تواند آن را به سرعت بسوزاند. می توانید آن را نزدیک پنجره یا روی بالکن خود قرار دهید تا نور مورد نیاز خود را دریافت کند.