گلدان سفالی

آیا خانواده شما باغ دارند؟ گیاهان گلدانی چطور؟ اگر چنین است، به احتمال زیاد می دانید که سفالین چیست.

تراکوتا نوعی سفال سرامیکی است. از آن برای ساخت گلدان های زیادی استفاده می شود. تراکوتا همچنین اغلب برای لوله ها، آجرها و مجسمه ها استفاده می شود.

سفال های سفالی از پخت خاک رس سفالی ساخته می شوند. در واقع، کلمه “سفینه” از واژه ایتالیایی “زمین پخته” گرفته شده است. منطقی است، درست است؟ شما همچنین ممکن است از “سفالی” برای توصیف رنگ بشنوید. رنگ مایل به قرمز قهوه ای نارنجی طبیعی است.

خاک رس تراکوتا به راحتی می توان به انواع شکل ها مجسمه سازی کرد. پس از شکل گیری، آن را تا 1000 تا 2000 درجه فارنهایت گرم می کنند تا سفت شود. سپس، یک لایه لعاب ساده می تواند سفالین را ضد آب کند.

تراکوتا مدت زیادی است که وجود داشته است. در واقع، این تنها محصول رسی بود که تا حدود قرن چهاردهم استفاده می شد. باستان شناسان مجسمه های سفالی 5000 ساله پیدا کردند!

شاید یکی از دیدنی ترین ساخته های سفالی که تا به حال ساخته شده ارتش سفالی باشد. این گروه عظیم از مجسمه های سفالی نشان دهنده ارتش چین شی هوانگ است. او اولین امپراتور چین بود. این مجسمه ها در سال 1974 توسط کشاورزان چینی هنگام حفر چاه پیدا شد.

ارتش شامل بیش از 8000 سرباز است. همچنین 130 ارابه، 520 اسب و 150 اسب سواره وجود دارد. پیدا شد که در سه گودال بزرگ دفن شده بود. ارتش در حدود سال 210 قبل از میلاد با امپراطور به خاک سپرده شد. او معتقد بود که ارتش سفالی او در زندگی پس از مرگ از او محافظت خواهد کرد. امپراتور همچنین معتقد بود که این گروهی از مردم هستند که او می تواند بر آنها حکومت کند.

سالها طول کشید تا هنرمندان ماهر ارتش سفالی را بسازند. بسیاری از قسمت های مجسمه ها در کارگاه ها به تولید انبوه رسیدند. با این حال، هر قطعه با ویژگی های دقیق صورت و رنگ روشن به پایان رسید. سربازان در اندازه واقعی ارتش سفالی از نظر قد، یونیفرم و مدل مو متفاوت هستند. آنها همچنین هر کدام بر اساس رتبه سلاح دارند.

با یک توده خاک رس سفالی چه می کنید؟ آیا برای پیوستن به ارتش سفالین یک سرباز می سازید؟ یا شاید یک گلدان گل جدید؟ هیچ پروژه ای خیلی بزرگ یا کوچک برای سفالین وجود ندارد!

آن را امتحان کنید
آیا آماده هستید تا در مورد سفالین بیشتر بدانید؟ حتماً فعالیت های زیر را با یکی از دوستان یا اعضای خانواده بررسی کنید