پودر هسته خرما دامی ریزش سکه ای را متوقف می کند

حدود 6 تا 15 درصد وزن هر خرما را پودر هسته خرما دامی آن تشکیل می دهد. در قدیم مردم از دانه های خرما برای تغذیه دام ها یا تهیه قهوه عربی بدون کافئین استفاده می کردند، اما اخیراً از این ماده غذایی مغذی بسیار استفاده می شود.

اکثر مردم با خرما و فواید آن آشنا هستند، اما کمتر کسی می داند که پودر دانه خرما به اندازه خود میوه مغذی است.
دانه خرما از نظر شیمیایی حاوی اسیدهای چرب اشباع و غیر اشباع، روی، کادمیوم، کلسیم و پتاسیم است. اسیدهای چرب اشباع شامل اسیدهای استئاریک و پالمیتیک و اسیدهای چرب غیراشباع شامل اسیدهای لینولئیک و اولئیک هستند که می توانند عملکرد آنزیم آلفا-5 ردوکتاز را کنترل کنند.

از دانه خرما به عنوان یکی از روش های درمانی سنگ کلیه و کیسه صفرا استفاده می شود.
هسته خرما حاوی گروهی از اسیدهای آمینه، اسید اگزالیک، فیبرهای مفید برای دستگاه گوارش و همچنین ظرفیت بالای آن برای کاهش وزن سریع است.

پودر
مصرف هسته خرما می تواند برای کاهش وزن و لاغری افراد چاق بسیار مفید و مفید باشد، زیرا پودر هسته خرما میزان کالری سوزانده شده را دو برابر می کند و بهترین گزینه برای بیماران دیابتی است، زیرا قند خون آنها را کنترل می کند.

هسته خرما به درمان ریزش مو نیز کمک می کند.اگر می خواهید دانه خرما را به عنوان یک بیماری مصرف کنید، باید آن را به پودر تبدیل کنید. میوه خرما پودر و برشته می شود. اگر قصد تهیه آن را در منزل دارید، دانه ها را در سینی فر قرار دهید، شعله بالایی را آتش بزنید و بگذارید کاملا خنک شوند.

نوشیدن قهوه دانه خرما قند خون را تنظیم می کند، شیردهی را افزایش می دهد، ریزش مو را کاهش می دهد، اعصاب را آرام می کند و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

چگونه قهوه دانه خرما درست کنم؟ برای تهیه این نوشیدنی به هیچ وسیله ای نیاز ندارید، اما می توانید این قهوه را پس از ده دقیقه با ریختن پودر قهوه هسته خرما و آب جوش در قوری و قرار دادن آن روی بخار آب میل کنید. و از خواص بی نظیر آن لذت ببرید.

برای تهیه نوشیدنی از دانه خرما باید پودر دانه خرما را به آب جوش اضافه کنید و ده تا پانزده دقیقه روی شعله غیر مستقیم قرار دهید.