ممنوعیت مصرف پیاز سرخ کرده مجلسی در غذاهای ایرانی

هنگام خرد کردن پیاز و تهیه پیاز سرخ کرده مجلسی ، احتمالاً احساس سوزش در چشمان خود را تجربه کرده اید که باعث پاره شدن آنها می شود.

اعضای جنس Allium متابولیت گوگردی به نام فاکتور اشکی تولید می کنند که به عنوان یک مکانیسم دفاعی شیمیایی در برابر حیوانات و میکروب ها عمل می کند.

LF یک ترکیب فرار است، به این معنی که به راحتی تبخیر می شود. این در نتیجه یک سری واکنش های آنزیمی منتشر می شود که زمانی که بافت پیاز مختل می شود رخ می دهد – مانند زمانی که آن را خرد می کنید.

به دلیل فرار، LF می تواند به چشم شما برسد و باعث تحریک اثر اشک آور پیاز شود. برای جلوگیری از رسیدن LF به چشمان خود، می توانید پیاز را قبل از دست زدن به آن سرد کنید، آن را زیر آب روان خرد کنید، از عینک های مهر و موم شده استفاده کنید و یک کبریت روشن کنید.

پیاز

سوزش سر دل می تواند نشانه ای از بیماری ریفلاکس معده باشد، وضعیتی که در آن محتویات معده شما به مری، لوله ای که معده و گلو را به هم وصل می کند، برمی گردد. این می تواند باعث احساس سوزش در قفسه سینه شود.

زمانی اتفاق می افتد که عضله انتهای مری شما که اسفنکتر تحتانی مری نامیده می شود شل شود. این می تواند به غذا و اسید معده اجازه دهد به مری شما وارد شود.

تحقیقات انجام شده در سال 2000 نشان می دهد که برخی از غذاها، از جمله پیاز، ممکن است علائم سوزش سر دل را با ترویج آرامش LES ایجاد کنند.

مطالعه ای در سال 1990 مشاهده کرد که یک وعده غذایی حاوی پیاز به طور قابل توجهی باعث افزایش سوزش سر دل در افراد مبتلا به سوزش معده مکرر می شود، هم در مقایسه با یک وعده غذایی بدون پیاز و هم با گروه کنترل از افراد بدون سوزش سر دل.

بنابراین، اگر سوزش سر دل دارید، ممکن است بخواهید پیاز را حذف کنید.