محدودیت نمک طعام جهت پیشگیری از فشار خون بالا

محدودیت نمک برای پیشگیری و درمان فشار خون بالا بسیار مهم است.

با این حال، مصرف نمک هنوز در ژاپن بالا است. بهبود عادات غذایی، از جمله کاهش نمک در دوران کودکی، ممکن است به پیشگیری از فشار خون کمک کند.

هدف از مطالعه حاضر بررسی میزان نمک دریافتی کودکان در سن مدرسه و ارتباط بین دفترچه رژیم غذایی آنها و دریافت واقعی نمک بود.

آزمودنی ها شامل 580 دانش آموز (471 دانش آموز دبستانی و 109 دانش آموز دبیرستانی) بودند که می خواستند میزان نمک مصرفی خود را در کوجی، یک منطقه ساحلی شمال شرقی ژاپن ارزیابی کنند.

ما مصرف نمک را با استفاده از نمونه های ادرار نقطه ای و یک فرمول تخمین زدیم. سبک زندگی با استفاده از پرسشنامه ارزیابی شد.

ما همچنین میزان مصرف نمک و سبک زندگی 440 والدین را ارزیابی کردیم. میزان نمک دریافتی دانش‌آموزان ابتدایی، دانش‌آموزان دبیرستانی و والدین آنها به ترتیب 1.5±7.1، 1.5±7.6 و 1.7±8.0 گرم در روز بود.

نسبت بچه‌های کلاس پایین‌تر که نمک مصرفی توصیه شده را دریافت کردند، کم بود. قیمت نمک طعام بدون ید از تولید به مصرف در بازار بسیار مناسب میی باشد.

در تجزیه و تحلیل چند متغیره، مصرف نمک تخمینی کودکان مدرسه‌ای با سن آنها، میزان نمک مصرفی تخمینی والدینشان و اولویت‌های منوی خانواده همبستگی داشت.

تخمین دریافت نمک والدین با جنسیت زن، چاقی، سن و مصرف همیشگی نان و رشته فرنگی مرتبط بود.

در نتیجه، میزان مصرف نمک تخمینی کودکان در سن مدرسه با میزان نمک مصرفی تخمینی والدینشان همبستگی مثبت داشت و نسبت کودکان کلاس پایین‌تر که به میزان توصیه شده نمک دریافت کردند، کم بود.

راهنمایی در مورد محدودیت نمک برای کودکان و والدین آنها ممکن است مصرف نمک کودکان در سن مدرسه را کاهش دهد. محدودیت نمک برای پیشگیری و درمان فشار خون بالا مهم است.

اگرچه مصرف نمک در ژاپن به تدریج در حال کاهش است، اما نسبت کسانی که به میزان توصیه شده نمک دریافت می‌کنند هنوز کم است. قیمت نمک دریایی بدون ید از تولید به مصرف با توجه به میزان تقاضا متفاوت است.

فشار خون بالا (BP) یکی از دلایل اصلی بیماری های قلبی عروقی در بزرگسالان است. با این حال، منشأ آن معمولاً از دوران کودکی شروع می شود. 3، 4 در کودکان، مصرف بیش از حد نمک با پرخوری یا مصرف فست فود نیز گزارش شده است.

 • منابع:
  1. Salt intake and eating habits of school-aged children
 • تبلیغات: 
  1. گلدان سفالی
  2. استفاده از گلدان سفالی
  3. کاربرد سفال
  4. انواع گلدان سفالی