عاملان قاچاق سیب جعبه ای از چین به ایران دستگیر شدند

سیب به دلیل فواید بی نظیری که برای سلامتی دارد مشهور است، پس درباره فواید سیب و ارزش غذایی آن چه می دانید؟

سیب جعبه ای یکی از بهترین و ساده ترین روش برای جابجایی می باشد که معمولا سیب جعبه ای قیمت کمتری دارد.

سیب یکی از رایج ترین انواع میوه هاست که در سرتاسر جهان پخش شده است و سرشار از مواد مغذی لازم برای بدن است.

مهم ترین فواید سیب برای سلامتی چیست؟

سیب به دلیل محتوای بالای آنتی اکسیدان ها، فلاونوئیدها و برخی از انواع ویتامین ها است که آنها را به یک منبع غذایی بسیار مفید تبدیل کرده است.

سیب

در اینجا فواید اصلی سیب برای سلامتی آورده شده است:

برخی از مطالعات نشان داده اند که خوردن سیب به کاهش تعداد نورون های آسیب دیده توسط استرس اکسیداتیو در نتیجه حاوی ترکیب کورستین که به محافظت از نورون ها کمک می کند کمک می کند و بنابراین سیب به کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و افزایش کارایی کار مغز کمک می کند.

با افزایش سن خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش دهید.

علاوه بر این، یک مطالعه نشان می دهد که افرادی که مقادیر کمتری از غذاهای غنی از فلاونوئیدها مانند سیب مصرف می کنند، بیشتر در معرض ابتلا به بیماری آلزایمر و زوال عقل مرتبط با آن در یک دوره حدود 20 ساله قرار دارند.

برخی از مطالعات نقش مواد مغذی موجود در سیب را در کاهش خطر سکته مغزی نشان می‌دهند و دلیل این امر به این دلیل است که آنها حاوی فیبرهای غذایی هستند که برای محافظت از رگ‌های خونی و بهبود سلامت و گردش خون آنها کار می‌کنند.

سیب علاوه بر پتاسیم حاوی مقادیر خوبی فیبر، آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین C است که برای حفظ سلامت قلب و فشار خون طبیعی و کاهش بروز عوارض قلبی عمل می کند.

علاوه بر این، خوردن سیب و فیبر غذایی موجود در آن، که معروف ترین آن پکتین است، به کاهش سطح کلسترول بالا، به ویژه کلسترول مضر (LDL) کمک می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.