ظروف سفالی: هر آنچه که باید بدانید

آیا در خانه خود باغ دارید؟ در مورد گیاهان گلدانی در باغ خود چطور؟ اگر چنین است، احتمالاً در مورد سفالین می دانید. سفال نوعی ماده سفالی مانند است که برای سفال استفاده می شود. از آن برای ساخت ظروف پخت و پز، گلدان گل، آجر و حتی مجسمه استفاده می شود. سفالین یکی از قدیمی‌ترین موادی است که برای ساخت ظروف پخت و پز استفاده می‌شود و به 24000 سال قبل از میلاد برمی‌گردد. بسیاری از افراد که از خاک رس سفالی ساخته شده اند، به دلیل خواص فوق العاده ای که در حفظ گرما، رطوبت و مواد مغذی دارد، از آن برای پخت آهسته، خورش و کباب کردن استفاده می کنند. ظروف سفالی نیز در مقایسه با فولاد ضد زنگ بسیار ارزان هستند.

هندی بریانی را دوست دارید؟ بریانی معمولاً در هندی (ظروف ته گرد) ساخته می شود که از سفال ساخته شده است. از هندی می توان برای تهیه دال های خوراکی و آهسته پز و برنج بر پایه گوشت استفاده کرد.

فهرست مطالب
تراکوتا چیست؟
ظروف سفالی
آنچه باید قبل از استفاده از ظروف سفالی بدانید
رایج ترین انواع ظروف سفالی
مزایای پخت و پز در ظروف سفالی
چگونه از ظروف سفالی سفالی نگهداری کنیم؟
معایب ظروف سفالی
نتیجه
تراکوتا چیست؟
تراکوتا یک گل سفالی رنگارنگ خاکی گلگون/قهوه ای است. سایه ظروف سفالی سفالی ممکن است از سایه های طبیعی قهوه ای به قرمز تبدیل شود. سفال یا “زمین پخته” برای ساخت مجسمه ها و وسایل آشپزی استفاده می شود.

ظروف سفالی
ظروف پخت و پز تراکوتا از یک کلمه ایتالیایی به معنای “زمین پخته” گرفته شده است. این یک نوع سفال است که با رنگ متفاوت آن که قهوه ای نارنجی است مشخص می شود.

این نوع خاک رس پخته شده برای پخت طولانی مدت روی آتش آهسته ایده آل است. قابلمه های سفالی برای خورش، آهسته پز، پخت، جوشاندن و پخت مناسب هستند. (به فکر بریانیس های معطر هستیم؟) می توان از ظروف سفالی برای سرو مستقیم از اجاق گاز و مستقیماً روی میز ناهار خوری استفاده کرد.

ظروف سفالی برای تهیه ظروف دقیق عالی هستند، زیرا گرما را به طور عادلانه پخش می کنند و به پخت کامل غذا کمک می کنند. به طور کلی پیتزاها در فرهای آجری پخته می شوند. ظروف سفالی نفوذ پذیر رطوبت را از خمیر می گیرند و حالت ایده آلی برای پخت و پز ایجاد می کنند.

آنچه باید قبل از استفاده از ظروف سفالی بدانید
قبل از استفاده ظروف سفالی خود را با آب جوش بشویید. سعی کنید از مواد شوینده یا مایع ظرفشویی استفاده نکنید زیرا ممکن است منافذ شکننده ظروف را ببندند و طعم غذای آماده شده در آنها را تغییر دهند.
قبل از هر بار استفاده، ظروف سفالی بدون لعاب باید حدود 15 دقیقه در آب خیسانده شوند. ظروف سفالی می توانند آب را جذب کنند که در حین پخت به تدریج از منافذ تبخیر می شود.
وقتی شروع به پخت و پز کردید، ظروف سفالی را در فر سرد قرار دهید. با حرارت کم شروع کنید و به تدریج حرارت را زیاد کنید. با این کار از شکستگی ظروف جلوگ

یری می کنید.

پخت و پز در ظروف سفالی نسبت به سایر ظروف نیاز به حرارت بیشتری دارد. غذا نیز به زمان بیشتری برای آماده شدن نیاز دارد.

برای اطمینان از اینکه ظروف سفالی شما از گل مرغوب ساخته شده اند، از فروشندگان قابل اعتماد خرید کنید.