دامادی که با ظروف مسی کیلویی دست دوم مجلس عروس اش را بهم زد

اگر به دنبال دیواره‌های جانبی رسانای گرما هستید و از استفاده از مس ظروف مسی کیلویی دست دوم با پرکننده آلومینیومی بدتان نمی‌آید، مارک‌هایی مانند هسته مسی تمام پوشیده شده وجود دارد که از هسته‌های داخلی نازک مس با مقادیر کمی آلومینیوم در اطراف استفاده می‌کند.

هسته مس، با روکش ضد زنگ به پایان رسید. لایه روکش ضد زنگ پایینی با فولاد ضد زنگ مغناطیسی ساخته شده است که باعث می شود فولاد کمتر در برابر خوردگی مقاوم باشد اما با القاء سازگار باشد. اگر به سازگاری القایی اهمیتی نمی‌دهید، می‌توانید به جای آن از Calphalon Tri-Ply Copper ارزان‌تر و کمی گرم‌تر تهیه کنید.

اگر با نداشتن دیواره‌های جانبی مسی ضخیم مشکلی ندارید و فقط می‌خواهید کف‌هایی با گرمایش فوق‌العاده یکنواخت داشته باشید، می‌توانید به جای آن، آلومینیوم ضخیم بخرید.

برای توضیح اینکه چگونه آلومینیوم ضخیم با عملکرد مس رقابت می کند، اینجا را ببینید. همچنین چند شرکت وجود دارند که از ته دیسک های مسی جامد استفاده می کنند.

ظروف

بسیاری از شرکت‌های دیگر از ته دیسک‌های مسی مصنوعی استفاده می‌کنند که در واقع فقط فویل‌های نازکی از مس هستند که دور یک پایه دیسک آلومینیومی ضخیم پیچیده شده‌اند.

این لزوما به این معنی نیست که عملکرد آنها بدتر از مس واقعی است، تا زمانی که پایه دیسک آلومینیومی به اندازه کافی ضخیم باشد. فقط بدانید که آلومینیوم بیشتر کار را انجام می دهد. لایه نازک فویل مسی فقط برای تزئین وجود دارد.

از آنجایی که مس رسانای گرمایی فوق العاده ای است، هر میلی متر مس 2.3 برابر ضخامت آن در آلومینیوم 3003/3004 در هنگام انتقال گرما ارزش دارد. به عنوان مثال، یک تابه مسی 1.7 میلی متری باید به طور مشابه یک تابه آلومینیومی 3.9 میلی متری عمل کند، همه موارد دیگر برابر هستند.

اگرچه مقدار میکروسکوپی مس برای زنده ماندن ضروری است ، وقتی مس در مقادیر زیاد خورده شود سمی است. به همین دلیل است که ظروف مسی تقریباً همیشه با روکش قلع، فولاد ضد زنگ یا نقره فروخته می شوند تا غذای شما از مس دور بماند.