استفاده از گلدان سفالی

تراکوتا چیست؟ تراکوتا برای چه مواردی استفاده می شود؟ چرا از کوتا استفاده کنیم؟

دامنه استفاده و فرصت های رنگی تراکوتا بسیار فراتر از رنگ های قرمز و نارنجی است که اغلب در گلدان ها و گلدان ها دیده می شود. از جواهرات و سفالگری گرفته تا ساخت و ساز ساختمان و آجر کاری، تراکوتا یک ماده همه کاره و طبیعی با ماندگاری طولانی است.

در زیر می‌خواهیم مقاله جالبی در مورد سفال‌کوتا از How Stuff Works، با حضور مهندس سرامیک و هماهنگ‌کننده طراحی خود، آلیشیا کوردل، به اشتراک بگذاریم:

از گلدان های گیاهی گرفته تا ارتش های باستانی، تراکوتا جهانی است

وقتی صحبت از مواد بادوام به میان می‌آید، هنرمندان، معماران و بدنه‌های خانگی ممکن است نیازی به نگاهی فراتر از سفال‌سفید نداشته باشند (گاهی اوقات به عنوان “سفال کوتا” شناخته می‌شود). اگر نیاز به مدرک دارید، از ارتش سربازان سفالی شمال غربی چین که بیش از 2000 سال پیش ساخته شده اند، بپرسید. یا زهره Dolni Vestonice را در نظر بگیرید، قدیمی ترین مجسمه سفالی شناخته شده، که قدمت آن بین 26000 تا 24000 قبل از میلاد است.

نمونه‌های باستانی فراوان دیگری از استفاده از سفال وجود دارد، زیرا انسان‌ها مدت‌هاست که فواید خاک رس پخته را که تعریف اولیه سفالینه است، درک کرده‌اند. امروزه این ماده را می توان در همه جا از پشت بام ها تا باغ ها پیدا کرد. با این حال، حتی اگر به طور گسترده استفاده می شود، همیشه به وضوح درک نمی شود.

تاریخچه سنگ قرمز

از لاتین به معنی “زمین پخته”، اصطلاح سفالین از قرن 18 رایج شده است. عمل پخت خاک رس بسیار طولانی تر بوده است.

سارا باراک، رئیس حفاظت و نگهبان ارشد اشیاء در کوپر هویت، موزه طراحی اسمیتسونیان، در بیانیه‌ای ایمیلی توضیح می‌دهد: «سفینه به سرامیک کم حرارت و متخلخل اشاره دارد که برای هزاران سال مورد استفاده قرار گرفته است. معمولاً به دلیل آهن موجود در خاک رس، رنگ قرمز یا صورتی دارد که در طی فرآیند پخت اکسید می شود.

جنگجویان ترا کوتا

به عبارت ساده، خاک رس ماده ای است که از زمین می آید. می توان آن را با مواد دیگر مخلوط کرد تا کار با آن بهتر شود و به این کامپوزیت ها بدنه های رسی می گویند. به گفته وسلی هاروی، هماهنگ کننده فارغ التحصیل و مدرس سرامیک، دانشکده هنر و طراحی ارنست جی ولش، دانشگاه ایالتی جورجیا، سه نوع اصلی بدنه سفالی وجود دارد: سفال، ظروف سنگی و چینی.

ظروف سفالی یک محصول کم آتش است، به این معنی که در دمای پایین – 1800 تا 2100 درجه فارنهایت (942 تا 1148 درجه سانتیگراد) شلیک می شود. این می تواند قرمز یا سفید باشد و وقتی قرمز است، آن را سفال می نامیم.

هاروی می گوید: «تفاوت بزرگ بین سفالین، چینی و ظروف سنگی در این است که سفالین هرگز تا انجماد کامل پخته نمی شوند. انجماد زمانی است که خاک رس پخته شده شیشه ای، سخت و غیر متخلخل شود. بنابراین، سفال، زمانی که لعاب ندارد، برخلاف چینی متخلخل باقی می ماند.

در سرتاسر جهان، نمونه‌های تاریخی سفالین از دریای مدیترانه، تا جنوب صحرای آفریقا، آمریکای پیش از کلمبیا، پاکستان امروزی و جاهای دیگر یافت شده است.

(تصویر) در سال 1974 کشف شد، ارتش سفالی معروف Qin Shi Huang، اولین امپراتور چین،
نوعی هنر تشییع جنازه بود که در سال‌های 210 تا 209 قبل از میلاد در کنار امپراتور دفن شد. تا در آخرت از او محافظت کند.

تراکوتا در معماری

امکانات سفالین بسیار فراتر از ایجاد یک ارتش ثابت است.

آلیسیا کوردل، مهندس سرامیک و هماهنگ کننده طراحی، Ludowici Roof Tiles می گوید: «این محصول بسیار انعطاف پذیری است. “شما می توانید کارهای زیادی با آن انجام دهید.”

مناظر آشنا از جنوب اروپا تا جنوب فلوریدا، سقف های سفالی – که سقف های کاشی سفالی نیز نامیده می شود – مزایای طولانی مدتی را ارائه می دهند.

کوردل می گوید: «این واقعاً یکی است و برای 100 سال انجام شده است. و از نقطه نظر انرژی، آنها در حفظ هوای بیرون در جایی که به آن تعلق دارد، خوب عمل می کنند کاشی های سفالی سقف به جای جذب گرما در خانه شما، گرما را به اتمسفر بازتاب می کنند. لعاب های رنگی امکانات زیبایی شناختی را گسترش می دهند و مقاومت در برابر آب را ایجاد می کنند.

تراکوتا یک راه حل ایده آل برای سایر مناطق ساختمان ها مانند دیوارها و کف است. به گفته مجله معمار، در واقع، سازه‌های نمادینی مانند ساختمان تخت آهنی نیویورک و ساختمان ریگلی شیکاگو از آن برخوردارند.