از پودر ماشین لباسشویی سافتلن طلایی به جای بنزین استفاده کنید

اگر از پودر ماشین لباسشویی سافتلن طلایی با راندمان بالا (HE) استفاده می‌کنید که از فرمول‌های با غلظت بالا و کف‌پاشی کم ساخته شده است و می‌تواند در ماشین‌های سنتی و HE استفاده شود، می‌تواند بدتر باشد.

لیام و سارا توضیح می دهند که غلظت مواد شوینده HE حداقل دو برابر مواد شوینده سنتی است. برای تمیز کردن لباس‌هایتان، یک ماشین لباسشویی با راندمان بالا نسبت به ماشین لباس‌شویی سنتی آب کمتری مصرف می‌کند، بنابراین آب کمتری برای رقیق کردن مواد شوینده وجود دارد.

Wirecutter فقط شوینده مایع را توصیه می کند، زیرا از قبل حل شده است. اگرچه غلاف های از پیش تقسیم شده راحت هستند، اما کنترل کمتری روی مقدار آن دارید.

این می تواند به سرعت منجر به تجمع مواد شیمیایی و پاک کننده هایی شود که لباس های شما را سفت می کند. ما پودر شوینده را نیز توصیه نمی‌کنیم، زیرا همیشه حل نمی‌شود و می‌تواند توده‌هایی را در لباس‌های شسته‌شده شما به جا بگذارد.

برای اینکه کمد لباس خود را به شکوه کامل خود بازگردانید، باید مواد شوینده را که در الیاف آن فرو رفته است پاک کنید. Whirlpool توصیه می کند لباس های کثیف را در مخلوطی از سرکه و آب خیس کنید.

در یک سینک عمیق یا وان حمام، 1 فنجان سرکه را با 1 لیتر آب مخلوط کنید و سپس لباس های کثیف را داخل آن بریزید. اگر لکه‌های شوینده قابل مشاهده است، تکه لکه‌دار لباس را روی خودش بمالید تا تجمع آن از بین برود.

Whirlpool توصیه می کند تا یک ساعت خیس کنید و سپس لباس ها را در چرخه شستشوی معمولی از ماشین لباسشویی بچرخانید.

پاک کردن لباس، که روشی مشابه برای از بین بردن تجمع مواد شوینده است، اخیراً در TikTok محبوبیت پیدا کرده است. هدف این روش حذف هر گونه مواد شوینده لباس اضافی، نرم کننده لباس، روغن بدن و مواد معدنی آب سخت است که در طول زمان در لباس های شما جمع شده اند.